Pratik Bilgiler Sağlıklı Yaşam Yanına Ne Gider?

Mantının yanına ne gider?

Mantının yanına ne gider?

Mantının yanına ne gider, mantının yanına ne yakışır bu makalemizde.Mantı birçok kişi tarafından sevilerek tüketilen bir hamur işi, mantının yanına ikram edilen birçok yiyecek ve içecek mevcut.Mantı hamurdan elde edildiği için gazlı içecekler tüketmek mideyi rahatlatıyor bu yüzden mantının yanında içecek olarak genellikle gaz miktarı yüksek olanlar tercih ediliyor.

Mantının Yanında Kola İçebilirsiniz

Mantının yanında kola içmek mideyi rahatlıyor,bu yüzden çoğu insan mantının yanında kola içmeyi tercih ediyor. Mantının yanında kola iyi gidiyor, hazım işlemini kolaylaştırdığı için midede şişkinlik oluşumunu önlüyor siz de mantının yanında kola içebilirsiniz.

Mantının Yanına Biber Turşusu Çok Yakışıyor

Mantının yanına acı biber turşusu koyarak servis edebilirsiniz. Yoğurtlu yemeklerin yanına en çok biber turşusu yakışıyor, mantı bol yoğurtla tüketildiği için biber turşusu mantının yanında da güzel oluyor, acıyı seven biri iseniz mutlaka mantının yanında biber turşusunu denemelisiniz.

Mantıdan Yanına Çorba Gider

Mantının yanında mercimek çorbası içmek güzel oluyor, ev yapımı mercimek çorbası mantının yanında tüketildiği zaman oldukça lezzetli oluyor. Mercimek çorbası ce mantının uyumunu denemelisiniz damak tadınızı değiştirecek bir ikili olan mercimek çorbası ve mantı çoğu restauranta birlikte servis ediliyor.

Mantı Türk kültürüne ait olan bir tür hamur işidir, genellikle kıymalı olarak servis edilse de bazı yörelerde mercimekli ve patatesli olarak da karşınıza çıkabilir. Kayseri yöresine ait olan mantının yurtdışından da seveni oldukça çok, ülkemize gelen turistlerin çoğu mantıyı severek tüketiyor.

Mantının Yanında Ekmek Tüketebilirsiniz

Mantının yanına ekmek gitmez diyenler olda da mantının yanında pide ekmeği tüketebilirsiniz. Mantının yanında pide ekmeği yemediyseniz mutlaka mantının yanında pide ekmeği yemeyi deneyin, pide ekmeği ve mantının uyumunu çok seveceksiniz.

Mantı yanında birçok yardımcı yemekle tüketilen bir yemektir. Mantının yanında ikram edilen ikramlıklar yöreye göre farklılık gösterse de genel olarak aynı şeyler ikram ediliyor.

Mantının Yanına Salata Koyabilirsiniz

Mantının yanına salatanın her çeşidini koyabilirsiniz, salata yoğurtlu yemeklerin yanına oldukça yakışan bir yiyecek. Aynı zamanda da mantının yanına humus, zeytin salatası, çerkes tavuğu, muammara, tarator gibi mezeler de oldukça iyi gidiyor.

Mantı kültürü çok başkadır, özellikle çocuklar tarafından oldukça sevilen mantının yanında çocuklarınıza meyve suyu verebilirsiniz, asitli çocuklara pek önerilmediği için mantının yanında çocuklara genel olarak meyve suyu yada su veriliyor. Mantı besleyicilik yönünden de zengin bir yiyecektir, yanına ikram edilen şeylere biraz dikkat edilirse en azından çocuklar için faydalı olur.

Mantının Yanına Tatlı İkram Edilir

Mantının yanına şerbetli yada sütlü tatlılar ikram edilir, sütlü tatlılar midenize iyi geldiği için mutlaka mantı tüketiminden sonra bir kase de olsa sütlü tatlı yemeye çalışın, sütlü tatlı yemek mantının midenize oturmasını engelleyerek rahatsız olmanızın önüne geçer. Genel olarak mantının yanına ikram edilen şeyler bu şekildedir.

Bir yorum yazın