Bahamalar Gezi Rehberi

Nassau Gezilecek Yerler

Nassau Gezilecek Yerler 

Daha önce de söylediğimiz gibi Bahamalar’ın başkenti olan Nassau’da birçok şey yapabilirsiniz. Nassau; yalnızca turizm açısından değil ülkenin ticari gelirleri açısından son derece önemli bir konumda bulunmaktadır. Bu şehre her yıl binlerce turist gelmektedir. Turistlerin burada yapmış olduğu harcamalardan dolayı Bahamalar ekonomisi adına son derece önemli bir şehir pozisyonundadır. 

Nassau; her şeyden önce, dünya üzerindeki en ihtişamlı limanlardan birisine sahiptir. Aynı zamanda, koloniyal mimarisiyle gözde bir yerleşim yeridir. Sıcak tropikal ikliminin ise şehri benzersiz kılan detaylar arasında olduğunu dile getirmeliyiz. Buna ek olarak, Nassau’da denize girmek kesinlikle yapılması gereken bir aktivitedir. Son olarak, şehirdeki konaklama seçeneklerinin hem uygun maliyetli hem de kaliteli olduğunu dile getirmeliyiz. Nassau; tüm bu özelliklerine ek olarak, sahip olduğu zanaatçılık ve halk sanatları sayesinde Unesco Yaratıcı Şehirler Ağı’nda bulunmaktadır. Bu yüzden, bu şehirde alışveriş yapmak, son derece kaliteli bir aktivitedir. 

Nassau halkının yapmış olduğu sanatsal çalışmalarının hepsini yıl içerisinde mağazalarda bulabilirsiniz. Buna ek olarak, her yıl Aralık ayında düzenlenen Junkanoo Festivali’nde de son derece ihtişamlı bir şekilde sunumları gerçekleştirilmektedir. Tüm bunlara ek olarak, Nassau; sahip olduğu doğal güzelliklerin bir neticesi olarak bugüne kadar birçok filmde kendisine yer bulmuştur. James Bond serisinin 1965 yılında çekilen filmi Thunderball başta olmak üzere 2006 yılında çekilen Casino Royal ve Beatles filmi olarak ayrı bir öneme sahip olan Help gibi filmlerde Nassau’yu görebilirsiniz. Bunun yanı sıra, Youtube başta olmak üzere birçok sosyal medya platformunda bu şehirde çekilen videolara rastlayabilirsiniz.