Örgü Erkek Bebek Elbise Takımı Modelleri

Paylaş
 

Bugün sizinle çok güzel bir erkek bebek takımı modelinin yapılışını paylaşacağım. Yaklaşık 6 yaş ve 1 yaş arasına kadar giyilebilecek örgü takımı modelidir.

Mavi tonlarında çalıştığım değişik tarz roba örgüsünü yapmaya çalıştım. Takımımda bere ve çok şirin patiklerin nasıl yapıldığına gelin hep birlikte yapmaya başlayalım.

Bir adet mavi bebek yünü kullanıyoruz. 3 numara şişimizi hazırlayarak 82 adet ilmek atarak başlıyoruz. 5 sıra ördükten sonra robaya geçiyoruz.

Erkek bebek takımının ilk parçası hırkanın ilk yedi haruşe yapıp 1 selanik örüyoruz. Toplamda 8 ilmek yapıyoruz. İlk ilmekten arttırarak 103 ilmek olana kadar roba yapıyoruz.

Ön yüze gelerek bu sırada tüm ilmekler sıra sonuna kadar ters örüp arkada 5 düz 1 selanik yapıyoruz. Bu işlem sırasını yaka bölümüne kadar yapıyoruz.

7 ters ve bir Selanik olarak arttırma yapıyoruz. Şişte 191 ilmeği ters olarak tamamlıyoruz. Yaka kesimini 45 ilmek yaparak yuvarlak haruşe uyguluyoruz.

Artan iplerden bere ve patik yapıyoruz. Aynı modeli bereye 45 ilmek atarak başlıyor, patikler için ilmek sayısı da 30 olacak şekilde oluşturuyoruz.

Her daim hırka, pantolon, patik ve bereden oluşan bebek takımları örülür. Sizde bebekleriniz için ister haruşe ister Selanik modellerini kullanarak örgüyü örebilir dilerseniz hediyelik olarak anne ve anne adaylarını mutlu edebilirsiniz.

Ben örgü takımımı roba modeli ile yapmayı tercih ettim. Sizlerde kendi modelinizi erkek bebek takımlarına uygulayabilirsiniz.

Erkek bebekler için örgü elbise takımları

 

Bu yazı 319 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
yeğen sözleri-kızlara iltifatlar-kızlara güzel iltifatlar-priv hesap isimleri-civciv isimleri