Örgü Fular Modelleri ve Anlatımlı Yapılışı

Paylaş
 

Kullanılagelen birçok örgü fular modeli bulunmaktadır. Fırfırlı ipten yapılan fularlar diğerlerine göre daha dikkat çekicidir. Bunun dışında motiflere ve şekillere sahip fularlarda vardır.

Çiçekli, yuvarlak, desenli fularların olduğu gibi ip türüne göre farklılık arz eden türleri de vardır. Keten ipinden yapılan fularlar gibi.

Ayrıca kullanımına göre de değişiklik gösterebilir. Bazı örgü fular modelleri, atkı veya saç bandı olarak da kullanılır.

Kışın soğuk havalarda giyilen fularların olması gibi yazın daha ince tarzda örülen fularlar da mevcuttur. İnce detayı seven kişiler için ise boncuklu fular modelleri de yapılabilir.

Soğuk havalarda açık olan önünün kapatılması da fular sayesinde mümkün. İğne oyalı işlemelere sahip örgü fular modelleri de yine sıklıkla kullanılanlar arasındadır.

Örgü fular modelleri anlatımlı bir şekilde her yerde malesef bulunmuyor. Bu nedenle bir fular çeşidinin nasıl yapıldığını burada sizler içn anlatmak istedim.

Aşağıda yapımı verilen fular, düz örgüye sahiptir. Bu nedenle yapımı oldukça basit olmakla birlikte sade bir görünüme sahiptir.

farklı Örgü Fular Modelleri Anlatımlı

Şerit ipliğimizin üstünde bulunan delikleri tek tek ilmek olarak kullanmamamız gerekecektir.

İlmek atlamadan tığ üç ilmeğe de geçirilir.

Üçüncü ilmek ikinci ilmek ile birinci ilmeğin içinden geçirilir. Ardından toplanır.

Bu şekilde örgü bitene kadar aynı işlem yapılır.

Bu işlem neticesinde herhangi bir hata yapılmadığı takdirde düz örgüye sahip fular yapılmış olacaktır.

Aşağıdaki resimlerden yararlanarak farklı modellerde örgü fular yapabilirsiniz kolay gelsin.

değişik Örgü Fular Modelleri Anlatımlı en güzel Örgü Fular Modelleri Anlatımlı  güzel Örgü Fular Modelleri Anlatımlı harika Örgü Fular Modelleri Anlatımlı Örgü Fular Modelleri Anlatımlı facebook Örgü Fular Modelleri Anlatımlı resimli Örgü Fular Modelleri Anlatımlı tumblr Örgü Fular Modelleri Anlatımlı

Bu yazı 465 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Gizem dedi ki:

    Püsküllü krem rengi olan fuların açık resmi ve ya yapılışı var mı

Bir yorum bırak

REKLAM
yeğen sözleri-kızlara iltifatlar-kızlara güzel iltifatlar-priv hesap isimleri-civciv isimleri