Pembe Havlu Kenarı Örnekleri

Paylaş
 

Ülkemizde kızlar evlenirken çeyiz hazırlama adeti bulunmaktadır. Bu çeyizin için de bir çok el emeği ürün bulunmaktadır. Bu el emeği ürünlerden biri de havlu kenarlarıdır.

Havluların etrafına değişik renklerde ve değişik motifler de danteller yapılır. Havlu kenarı yapmak çok zor değildir.

Her bayan havlu kenarı yapabilir. Beyaz bir havlunun kenarına değişik motifler kullanarak pembe renkli kenarlar yapılabilir.

Çiçek Motifli Havlu Kenarı Yapımı

Pembe renk ip ile bir tığ alın. Bir sıra sık iğne yapın ve bu sık iğnenin üzerine kafes yapın. Kafesin arkasına küçük çiçekler oluşturun. Bu şekilde ilerleyerek çok basit olan bu havlu kenarını oluşturabilirsiniz.

Sadece pembe renk ile değil isteğe göre bir çok renk kullanarak değişik renkler ile bu havlu kenarını yapabilirsiniz.

Yukarıda yazılı olan model çok basit bir havlu kenarı örneğidir. İnternette havlu kenarı yapımı ile ilgili videolu anlatımlar vardır.

Bu videolu anlatımlar aracılığı ile bir çok havlu kenarı örneğini kendiniz yapmanız mümkün. Videolu anlatımlar bana göre değil diyenler bayanlar örgü dergileri aracılığı ile anlatımlı havlu kenarı yapımı yapabilirler.

Havlu kenarı tığ ile yapıldığı gibi iğne ile de iğne oyası ile de yapılmaktadır. Fakat tığ ile havlu kenarı yapmak kolay olduğu gibi iğne oyası ile havlu kenarı yapmak daha meşakkatli bir iştir ve aynı zamanda daha çok zaman alır.

Pembe Renkli Havlu Kenarı Örnekleri

Bu yazı 410 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
yeğen sözleri-kızlara iltifatlar-kızlara güzel iltifatlar-priv hesap isimleri-civciv isimleri