Moda

Rengarenk Eşofman Takımlarıyla Modayla Rahatlığı Birleştirin

eşofman

Rengarenk Eşofman Takımlarıyla Modayla Rahatlığı Birleştirin

eşofman

Modanın en rahat hali olarak tanımlanan eşofman takımları, artık günlük hayatımızda ev dışında da kullandığımız en trend kombinler haline geldi. İlkbahar, yaz, sonbahar ve kış aylarında farklı kalınlık ve özelliklerde kullanılabilen bu takımlar her renk ve modelde de bulunabiliyor. Özellikle ev giyiminde kendine özen gösteren, evde geçirdiği zamanlarda konforlu ama şık görünmek isteyen kadın ve erkekler rengarenk eşofman takımları ile gardıroplarını dolduruyor. Farklı aksesuarlar ile kombinleyerek kullanabileceğiniz bu eşofman takımları hızlı karar verilmesi gereken durumlarda en pratik ve uyumlu giyim kombinasyonları olarak hayat kurtarabilir.

Kadın eşofman takımları kesim tarzlarına, modellerine, renklerine ya da kumaş özeliklerine göre farklı kategorilere sahiptir. Kadın eşofman modellerinde desenler ya da sade tasarımlar farklı kategoriler oluşturur. Kesim tarzlarına göre eşofman modelleri temelde ikiye ayrılır. Slim fit ya da Türkçe karşılığı ile dar kesim adı verilen bu kalıplarda eşofmanlar kişinin üzerine oturur. Omuzlar ve kol kesimleri daha dardır, özellikle fit hanımlar ve fit erkekler tarafından tercih edilir. Konfor bakımından regular kesim kadar rahat bir kullanım sunan bu modeller özellikle hafta sonu yürüyüşlerinde, hafta sonu arkadaş buluşmalarında ya da şık pazar kahvaltılarında rahatlıkla tercih edilebilir. Eşofman altı ayrı üstü ayrı olarak tercih edilebileceği için bu takımlar farklı alt ve üstler ile kombinlenerek de kullanılabilir. Slim fit, dar kesim eşofman takımları uzun uçak yolculuklarının da vazgeçilmez, şık aynı zamanda konforlu kombin alternatiflerinden bir tanesidir.

İkincisi ise regular kesim ya da Türkçe karşılığı olarak normal kesim, biraz daha geniş kalıplar ile hazırlanan eşofman takımlarıdır. Bu eşofman takımları spor yaparken ya da spor sonrasında tercih edilebilir. Aynı zamanda daha salaş bir tarza sahip olanlar için gündelik giyimin en önemli parçasıdır. Son zamanlarda boyfriend kesim adı ile oldukça popüler bir hale gelen geniş kesim eşofmanlar, farklı bir modanın ve tarzın da temsilcisi oldu. Bir çok ünlünün üzerinde görülen bu geniş kesim şık eşofman takımları özellikle doğru spor ayakkabıları ve şapkalar ile kombinlendiğinde oldukça ilgi çekici olabilir. Eşofman takımları altına giyilebilecek en uygun ayakkabı modelleri spor ayakkabı modelleridir.

Kış Ayları İçin En Uygun Eşofman Modelleri

Kış ayları daha soğuk olduğu için içi miflonlu, kalın, iki katmanlı eşofman modelleri bu zamanların en pratik ve şık kurtarıcısı olarak tercih edilebilir. Içi miflonlu eşofman takımları içerisinde kapşonlu eşofman üstleri swearshirt olarak kot pantolonlar ya da keten pantolonlar ile de rahatlıkla kombinlenebilir. Ayrıca bu eşofman üstleri bahar aylarında serin akşam üstlerinde en şık kombinlerde bile ceketlere alternatif olarak kullanılabilir. Kış aylarında en çok tercih edilen renkler koyu renk tonları olsa da gri ve tonları asla modası geçmeyen renklerdir. Gri, bordo ve lacivert tonlarındaki eşofman takımları her yılın modasında kendine bir yer bulabilmektedir. Kışlık eşofman takımlarında bol ve dar kesimler yanında farklı tarz ve modeller de ön plana çıkar. Hem kolları hem ayak bilekleri boğmalı, daha çok retro tarzdaki eşofman takımları yanında klasik modeller de vardır. Ayrıca eşofman altı ayrı giyilebilecek şekilde tasarlanmış hafif bol paçalı modeller de kış aylarında rahatlıkla kullanılabilir modeller.

Kalın eşofman modelleri kadın koleksiyonlarında pullu, baskılı, yazılı ya da motifli tasarımlar birbirinden canlı renkler ile bulunabilir. Kırmızı, turuncu, yeşil ya da pembe gibi canlı tonları hiç bir aksesuara gerek duymadan kullanabilirsiniz. Beyaz, kırık beyaz, gri ya da bej rengi gibi açık tonları daha canlı göstermek için ise bandana gibi, renkli ayakkabılar, uygun renkte şapka bere ya da mini bel çantaları kullanabilirsiniz. Renkli minik bel çantaları son zamanların en popüler gündelik, salaş-spor giyim parçalarından biridir. Pullu, işlemeli eşofman takımları ise kendi başına gösterişli modeller olduğu için herhangi bir aksesuar kombinasyonuna gerek duymaz. Eşofman takımlarının son zamanda büyük ve gösterişli takılar, kocaman halka küpeler ve büyük bileklikler ile kombinlendiği de gözlerden kaçmamaktadır.

Erkek eşofman takımlarında önden fermuarlı üstler en çok tercih edilen eşofman üstlerinden biridir. Kadın eşofman takımlarında ağırlıklı olarak tercih edilen modeller swearshirt tarzı kapşonlu ya da yüksek yaka modellerdir. Önden fermuarlı eşofman üstleri hırka gibi farklı kıyafetler ile de rahatlıkla kullanılabilen 4 mevsim giyim ürünleridir. Önden fermuarlı bu eşofman üstleri kapüşonlu ya da kapüşonsuz farklı modeller ile bulunabilir.

Mevsimlik Eşofman Takımları ve Özellikleri

Mevsimlik ürünler, kış ve yaz arasındaki ilkbahar ve sonbahar aylarında kullanılabilen çok kalın olup terletmeyecek ve de çok ince olup üşütmeyecek özelliklere sahip kıyafetlerdir. Bu kıyafetlerin özelliği mevsim geçişlerindeki farklı havalara uygun olmasıdır. Kışlık eşofmanlar kadar kalın olmayıp içi miflonlu olmayan ancak yazlık eşofman takımları kadar ince olmayan mevsimlik eşofmanlar, genelde terletmeyen ince pamuklu kumaşlardan yapılır. Kapüşonlu modeller mevsimlik eşofman takımları içerisinde yer alsa da asıl kapüşonlu modeller kışlık eşofman koleksiyonlarının ana parçasıdır. Mevsimlik eşofman modellerinde öne çıkan renkler pembe, sarı, yavruağzı gibi çok parlak olmayan ancak koyu da olmayan bahar renk tonlarıdır.

Yazlık Eşofman Takımı Koleksiyonları

Eşofman takımları denince akla ilk olarak kalın, kışlık, kapüşonlu eşofmanlar gelir. Ancak kısa kollu ve şortlu pijamalar da aslında eşofman takımı koleksiyonları içerisinde yer alır. Yazlık pijama ya da bir diğer değişle eşofman takımları kısa kollu tişört görünümlü üstler ve kısa şortlar ya da capsi veya bermuda olarak adlandırılan kısa altlardan oluşur. Capriler şortlar kadar kısa olmayıp normal eşofman altları kadar da uzun olmadığı için oldukça iyi bir konfor sunar. Özellikle yazın serin geçtiği yerlerde ya da serin yaz akşamlarında gece yatarken harika bir rahatlık sunan bu modeller yazlıklarda gündelik giyim ürünü olarak da tercih edilebilir. Yazlık eşofman takımları içerisinde crop olarak adlandırılan, göbeği açık bırakan eşofman üstleri de vardır. Bu eşofman üstleri son zamanlarda sokak modasının en gözde üst giyim ürünlerinden biri olarak modada yerini aldı. Özellikle gençler tarafından oldukça rağbet gören bu eşofman üstleri takım olarak eşofman altları ile ya da kot pantolonlar, keten pantolonlar ile günlük olarak kullanılabilir. Crop eşofman üstleri kalın kabanlar ve montlar ile kış aylarında da kullanılabilir. Kapüşonlu crop eşofman modelleri retro tasarımları sokak modasının en önemli parçalarından biridir.
Unutmayın, birbirinden farklı ve ihtiyaçlarınıza özel kadın eşofman takımı modelleri için Koza Butik’i zayaret edebilirsiniz.

Bir yorum yazın