Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm

Paylaş
 

Saç beyazlaması yaşlı genç herkesin başına gelebilir. Zira saç beyazlaması genellik ile yaş ile ilişkilendiriliyor olsa da farklı sebepleri olabilir.

Saç beyazlaması, genetik faktörlerden, yaştan, hormonlardan, çevresel etkenlerden veya maruz kalınan yabancı maddelerden dolayı oluşabilir.

Saç beyazlamasının tek çözümü saç boyaları değildir. Saç beyazlaması sorunu ile bitkisel yöntemler ile savaşa bilirsiniz. Kullanabileceğiniz bitkisel yöntemlerden bazıları şu şekildedir;

 – İbrahim Saraçoğlu saç beyazlaması için çörek otu kürünü öneriyor. 1 çay kaşığı çörek otu havanda iyicene dövülür ve bir kase yoğurt ile karıştırılır.

Bir hafta boyunca bu karışım tüketilir. Daha sonra bir hafta ara verilir ve geçen haftanın sonun da bu küre tekrar başlanır.

 – İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği bir diğer etkili yöntem ise, Amla kürü olmaktadır.

Kurutulmuş amla bitkisi az miktarda Hindistan cevizi yağı ile karıştırılarak havanda dövülür. Ve elde edilen karışım rengi siyaha döndükten sonra saç diplerine yedirerek sürülür.

 – Suna Dumankaya da beyaz saçlar için etkili bir kür tarifi vermekte. Birden fazla kür tarifi veren suna duman kayanın en etkili kür tarifleri şu şekildedir;

 – Öncelik ile kaynayan bir litre su içerisine 4 – 5 adet yeşil ceviz kabuğu eklenir ve 5 dakika kaynatılır. Bu kür ile 21 gün saç dipleri yıkanır ve durulama işlemi gerçekleştirilmez.

 – 150 gram keten tohumu yağı, 4 adet orta boy limon, 3 diş sarımsak ve bir kilo bal blenderdan geçirilir ve cam kavanoza koyulur. Günde 3 kez tahta kaşık ile tüketilir.

 – Ahmet Maranki’nin önerdiği beyaz saçlar için kür ise; 2 çay kaşığı alkali su, 2 tatlı kaşığı ceviz yağı ve 2 tatlı kaşığı rafine tuz bir kapta iyicene karıştırılır ve saç diplerine masaj yapılarak düzenli olarak uygulanır.

 

Bu yazı 207 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
yeğen sözleri-kızlara iltifatlar-kızlara güzel iltifatlar-priv hesap isimleri-civciv isimleri