Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Bir Hayat İçin Neler Yapılmalı

Sağlıklı Bir Hayat İçin Neler Yapılmalı?

 

Sağlık hayat kalitenizi belirleyen en önemli unsurdur. Bedensel veya ruhsal sağlık problemi yaşadığınızda, şuan hayatınızda ki önemi zirvede olan ne varsa hiç bir değeri kalmaz.

 

  • Peki sağlık için ne yapmalı ?

Genel sağlık durumuz iyi ise bunu korumak için çok da zor olmayan bir kaç öneriyi dikkate alın yeter.

  • Sağlık için Sigara içmeyin!

Tüm sağlık yazılarında ilk başlık olması boş yere değil. Sigara ile hergün düzenli olarak vücudunuzu zehirlersiniz. Bırakmak için sağlık kuruluşlarından yardım istemeniz, iradenizle yapacağınız denemelerden daha az zor olacaktır. İlla ki içecekseniz de az sayıda ve az nikotin-katran olanlardan tercih edin.

 

  • Sağlık için Fast food yemeyin!

Kutu kutu vitaminler, bitkisel kürler kadar abarmanıza gerek yok. Sokakta satılan ve koruyucu madde bulndurulan yiyecekler yerine evde yemeyi tercih edin. Evde içeceğiniz bir çorba, dışarıda yiyeceğiniz en iyi yemekten bile daha sağlıklıdır.

 

  • Sağlık için Hareket edin!

Hafta da 3 gün düzenli spor salonuna gidiyorsanız ne ala. Eğer bunu yapamıyorsanız, markete yürüyerek giderek veya asansörden vazgeçerek kendinize hareket imkanı sağlayabilirsiniz.

 

  • Sağlık için Su için!

Özellikle kış aylarında unuttuğumuz suyu günde en az 3 lt tüketmelisiniz. Plastik kaptaki suları tercih etmezseniz bir artı daha!

 

  • Sağlık için Dert etmeyin!

Zor hayatlar zor zamanlar yaşıyoruz. Her zaman bardağın dolu tarafını görüni Polyannacılık hayat felsefeniz olsun demiyorum. Uzatmayın yeter. Omzunuzdaki yükleri bir kenara bırakmayı öğrenin. Üzülün, ağlayın ve geçin gitsin.

 

Unutmayın, sağlık gittiği kadar kolay gelmez. Ne parayla ne itibarla bulamayacağınız sağlık, korumak için özel koruma da tutamazsınız. Bazen kendinizi tutun yeter. Unutmayın, sağlık her şeyin başıdır.

 

Bir yorum yazın