Sakallı İpten Çeyizlik Klozet Takımı Yapımı

Paylaş
 

Banyolarımız için çok güzel bir görünüme sahip ve dekoratif uyumlu, klozet takımı yapabiliriz.

Sakallı ip bunun için kullanılabilecek bir malzemedir. İş sadece banyonuza uygun bir sakallı ip seçmede ve sonrasında örme işlemlerinin uygulanmasıdır.

Böylece beklentilerinize dönük bir sonuç alarak, kullanışlı bir klozet takımına sahip olabilirsiniz. Sakallı ipten klozet takımı yapımına değinecek olursak, bunun için;

kolay Sakallı İpten Çeyizlik Klozet Takımı Yapımı

Sakallı İpten Takımı Nasıl Yapılır?

♥  Alacağımız sakallı ipin kalınlığı biraz fazla olmalı ve buna göre 8 no lu bir şiş almalısınız.

♥  Önceliğinizi kare paspas için verebilirsiniz. Bunun için 65 ilmek en ideal bir başlangıç olmaktadır.

♥  Sonrasında önden 5 sıra ile başlanmalı, 5 sıra da kenar alanları için ve 5 haroşa yapılarak devam edilmelidir. Genelde bu örgü şeklinde size kare bir yapı kazandıracaktır.

♥  Bu karenin ortasında farklı motifler uygulanabilir. Yıldız * çiçek gibi…

♥  Devam ettiğinizde 8 ilmek yapıp her 1 tanesinde arttırarak 20 olana kadar örme işlemi sürdürülmelidir.

♥  Hemen akabinde 5 sırada arttırmadan örülmelidir. Sonrasında her bir sırada 1 ilmek kesilmeli ve bu 8 ilmek olunca kesilmelidir.

♥  Klozet takımının çiçek ya da papatya alanlarında kalın ip kullanılabilir. 5 numara ile sis ve 4 ilmek ile başlanmalıdır. Arttrma yapılarak 16’ya ulaşılmalıdır. 16’da her 1 sıra örüplmeli ve 1 tanesi her sırada kesilmelidir. Burada 4 olunca kesiyoruz.

♥  Klozetin önü içinse 45 ilmek yapılmalı ve kare görüntüsünü alana kadar örmeliyiz. 3’e bölündükten sonra 15 ve 15 kenardan örülmelidir.

♥  Orta alanı kesilmelidir. Çiçek motifin 4 ile başlayarak 4’de bitirilmesi ve çiçeğin alanları da 3 ile başlanarak 12’ye kadar devam ettirilmelidir.

♥  Son olarak kapak kısmı için 45 ilmek ile başlanmalı ve her 1 ilmekte arttırılmalıdır. 45 olduğunda ise bir karış alınarak, kesim yapılmalıdır. Her bir ilmek içerisinde 1 tane kesilmeli ve 25 olana kadar devam edilmelidir.

Sakallı İpten  Yapabileceğiniz Çok güzel Çeyizlik Klozet Takımı Örnekleri…

değişik Sakallı İpten Çeyizlik Klozet Takımı Yapımı en güzel Sakallı İpten Çeyizlik Klozet Takımı Yapımı farklı Sakallı İpten Çeyizlik Klozet Takımı Yapımı güzel Sakallı İpten Çeyizlik Klozet Takımı Yapımı harika Sakallı İpten Çeyizlik Klozet Takımı Yapımı  Sakallı İpten Çeyizlik Klozet Takımı Yapımı facebook Sakallı İpten Çeyizlik Klozet Takımı Yapımı resimli Sakallı İpten Çeyizlik Klozet Takımı Yapımı tumblr Sakallı İpten Çeyizlik Klozet Takımı Yapımı

Bu yazı 1504 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
yeğen sözleri-kızlara iltifatlar-kızlara güzel iltifatlar-priv hesap isimleri-civciv isimleri