Sivilce Hapları Zararlı Mıdır?

Paylaş
 

Sivilce Hapları Zararlı Mıdır?

Halkımız tarafından bilinen ve özellikle sivilce sorunu yaşayan bireylerin çoğunun kullandığı meşhur sivilce haplarını, bu problemi yaşayan herkes bilir. Bugünkü yazımızda, bu haplardan, bu hapları kullanan bireylerde gözüken değişimlerden ve en önemlisi “Sivilce Hapları Zararlı Mıdır?” sorusu hakkında rehber niteliği taşıyan bilgilerden bahsedeceğiz.

Sivilce hapları ile ilgili daha geniş bilgiye verdiğim linkten ulaşabilirsiniz.

Aynanın karşısına geçtiniz ve yüzünüze baktığınızda bir sürü sivilce gördünüz. Bazıları kist seviyesine kadar ulaşmış, bazıları kızarıklık yapmış ve bazıları aşırı derecede ağrı yapıyor. Sonra da içinizden kendi kendinize dediniz ki “En iyisi ben bir krem ya da losyon kullanayım”. Dediğiniz ürünleri temin ettiniz, kullandınız ve bir faydasını görmediniz. Sonuç olarak da diyorsunuz ki “Ben en iyisi gidip arkadaşımın kullandığı 6 aylık haplar vardı onlardan alayım.” Ve artık o meşhur 3 hap markası ile karşı karşıyasınızdır. “Roaccutane, Zoretanin, Aknetrent

İlgili İlaçları Nasıl Temin Ederim?

Bu hapları almak anlatıldığı kadar kolay değildir. İlgili ilaçlar sadece “Kırmızı Reçete” ile satılmaktadır. Eğer bayan iseniz doktorunuz sizden her ay “Hamile kalmayacağım” sözüne dair kanıt olarak imza istiyor. Bunu her ay eczaneden gidip ilacı temin ettiğinizde yapmak zorundasınız. İlacı doktorunuzdan alabilmeniz için, kan tahlili ve idrar tahlili gibi testler yaptırmanız gerekiyor. Olumlu olarak sonuçlanması durumunda reçete ile kullanabiliyorsunuz.

Peki Bu Meşhur Haplar Zararlı Mıdır?

Bu soruya cevap vermeden önce, bu hapları sadece doktor gözetiminde kullanmanızı sizlerden istiyoruz. Aksi taktirde büyük sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu tip haplar genellikle doktorun belirlediği periodlara göre kullanılmaktadır. 3 Aylık kullanan da mevcut, 6 aylık kullanan da. Ama genel olarak 6 ay kullanılır. Bu hapı kullanmaya başladığınızda kafanıza göre bırakamıyorsunuz. Zaten arkasında yazan prospektüsü okuduğunuzda neden istediğinizde bırakamayacağınızı sizler de anlayacaksınız.

Çektiğiniz zorluklar yanında bu nemlendirici losyonu kullanmanız daha basit kaçacaktır sizin için. Bu bahsettiğimiz durum süreci en kötü bir şekilde geçiren bireyler için geçerli bir durumdur. Doktorunuzun vermiş olduğu tavsiyelere göre kullanılması durumunda bu ilaçlar gözle gözükür bir şekilde sivilceleri azaltmaktadır.

Aktarmış olduğumuz bilgilere dayanarak, sivilce haplarının zararlarının kararını yazmış olduğumuz yazıya göre kendiniz verebilirsiniz. Sormak istediğiniz soruları aşağıya yorum olarak iletebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Bu yazı 590 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. çıkış hortumu ile altın mikser dokunun dedi ki:

    İyi blog yazısı, seni takip edeceğim.

Bir yorum bırak

REKLAM
yeğen sözleri-kızlara iltifatlar-kızlara güzel iltifatlar-priv hesap isimleri-civciv isimleri