Tayland Gezi Rehberi

Tayland Gece Hayatı

Tayland Gece Hayatı

Tayland gece hayatı; belki de görüp görebileceğiniz en çılgın gece hayatlarının başında gelmektedir. Avrupa ülkelerinden tutun da Güney Amerika ülkelerine kadar birçok yerde Tayland’da olduğu gibi aktif bir gece hayatı bulamazsınız. Bilhassa Bangkok, Pattaya ve Phuket gece hayatı; bu alanda dünyanın en iyi on seçeneği arasına girmektedir. Ancak, 18 yaşından küçükler için bu gece hayatının riskli tarafları da bulunmaktadır. Tayland gece kulüpleri, gogo barlar ve sahil partilerinin biraz sakıncalı noktaları da yer almaktadır.

Tayland’ın her bölgesinde son derece aktif, renkli ve eğlenceli bir gece hayatı bulunmaktadır. Gece kulüpleri kadar canlı müzik performanslarının da önemli bir yerinin olduğunu söylemeliyiz. Fakat, erkek ve kadınlara yönelik bazı taciz olayları ile gündeme gelen Tayland gece hayatında dikkat etmeniz gereken bazı hususlar da bulunuyor. Peki, Tayland gece hayatı, gerçekten de çok mu çılgın? Hadi öğrenmeye başlayalım!

  • Tayland gece hayatında kulüpler, gogo barlar ve publar önemli bir yer tutmaktadır. Bunun yanı sıra, ülkenin tehlikeli şeyler turizmi olarak bilindiğini de eklemeliyiz. Ancak, birtakım tehlikeli şeylere dünyanın her yerinde rastlayabilirsiniz. Tayland’a çapkınlık yapmak için gidiyorsanız sizlere Bangkok’ta bulunan Nana Plaza’yı veya Pattaya şehrini tavsiye edebiliriz.
  • Gogo barlar; müstehcen eğlence anlayışının bulunduğu yerler olarak dikkat çekmektedir. Taylandlı kadınların çeşitli şovlar yaptığı mekanlardır. Striptiz club tarzında olduklarını söyleyebiliriz. Buna ek olarak, Ladyboy olarak bilinen trans bireylerin yer aldığı eğlence mekanları da bulunmaktadır. Bu insanların çoğu yerin aksine Tayland coğrafyasında büyük saygı gördüğünü söylemeliyiz. Özel dans, müzik ve sanat ağırlıklı şovlar yaptıklarını söyleyebiliriz.
  • Dolunay döneminde Tayland’a gittiyseniz sahil bölgelerinde yapılan özel partilere katılmalısınız. Moonlight party olarak bilinen bu organizasyonlar ile çok eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Bu tarz partilerin en iyileri Koh Phangan adasında yapılmaktadır. İnternetten bu partilerin tarihlerini öğrenerek seyahat planlamanızı buna göre yapabilirsiniz.
  • Tayland gece hayatı için üç şehrin öne çıktığını söylemiştik. İlk olarak Bangkok’tan başlamalıyız. Melekler şehri olarak bilinen Bangkok’ta yerel halkın ve turistlerin uğrak noktası Khao San Road olmaktadır. Burası, her açıdan eğlence hayatının gözbebeğidir. Canlı müzik yayını yapan barların yanı sıra masaj salonları, alışveriş merkezleri, restoranlar ve sokak yemeği tezgahları olmak üzere farklı alternatifler bulunmaktadır. Bu caddede bilhassa gece 23.00’ten sonra eğlence başlamaktadır. Bangkok eğlence hayatının en önemli gece kulüpleri ise Sukhumwit bölgesinde yer almaktadır. Burada bulunan popüler mekanlar arasında Insanity, Levels Club&Lounge, Beam ve Glow bulunmaktadır. Buna ek olarak, Ce La Vi, Onyx, Route 66 gibi önemli gece kulüpleri de Bangkok gece hayatını şekillendirmektedir.
  • Pattaya gece hayatı ise belki de Tayland’ın en sakıncalı mekanlarını kapsamaktadır. Maalesef dünyanın çoğu yerinde suç olan eğlence anlayışına Pattaya’da sıklıkla rastlanmaktadır. Yasal olmayan birçok şeyin Pattaya’da yapıldığını söyleyebiliriz. Yine de Pattaya’daki eğlenmek isteyenler için Pattaya Walking Street üzerinde birbirinden güzel eğlence kulüpleri bulunmaktadır. Mixx Disco, Lima Lima ve Insomnia gibi güzel yerlerde isteyenler eğlenebilirler.
  • Phuket; Tayland’ın en güzel eğlence mekanlarının olduğu farklı bir bölgesi olarak dikkat çekmektedir. Phuket’in Walking Street’i olarak bilinen Bangla Road üzerinde birçok bar, gece kulübü, striptiz bar, disco, gogo bar ve canlı müzik yapılan yer bulabilirsiniz. Phuket gece kulüpleri arasında Illusion, Tiger, White Room ve Seduction bulunmaktadır.
  • Tüm bunlara ek olarak, Tayland’ın parti adası olarak bilinen Koh Phangan adasında da en güzel şekilde eğlenebilirsiniz.

Tayland gece hayatı çok pahalı değildir. Ancak, ülkede bilhassa turistleri kandırmaya yönelik olarak birçok faaliyet yapılmaktadır. Bu yüzden, herhangi bir yere girmeden veya bir şey satın almadan önce fiyat sormalısınız. İstediğiniz takdirde masaj yaptırabilirsiniz. Ayrıca, ladyboylar konusunda gerçekten çok dikkatli olmalısınız.