Telden Yapılan Bisikletler

Paylaş
 

Merhabalar Sevgili Hanımlar, sizlerle bugün çok hoş bir çalışma yapacağız. Yapım aşaması bittikten sonra ortaya çok güzel bir tasarım çıktığını sizlerde göreceksiniz.

Gerçekten bu tür çalışmalar yapmayı çok seviyorum. Telden yapılan bisiklet yapımını bu yazımda yapmak isteyen hanımlar için paylaşmak istiyorum.

Bakır tel kullanarak ister evinizde süs eşyası olarak kullanın isterseniz bisiklet figürü yaparak el becerinizi geliştirin. Evinizde kolay, telden bisiklet figürü yaratmak istiyorsanız eğer gerekli malzeme listemi yazıyorum.

Yapıştırıcı, bakır tel, makas, tuvalet kağıdının rulosu ve peçete kullanacağımız malzeme listemizdir.

Bisikletimizin ilk önce bakır tellerden gövde ve direksiyon kısmını yapmakla başlıyoruz. Sonrasında tuvalet kağıdının rulosundan kullanmamız gerek çünkü bisikletimiz üç tekerlekli olacak. 3 adet yuvarlak kartonu kesiyoruz.

Kesme işlemi bittikten sonra bakır teller ile bisikletin jant kısmını dolamamız gerekiyor. Ardından karton ruloya da sarabilirsiniz. Bu işlemler esnasında yapıştırıcıyı kullanıyoruz.

Bu sayede peçete ile sarılmış kısımlar yapıştırıcı kullandığımız için daha sağlam olur ve peçetelerde kalkma gibi görüntü kirliliği yaratmamış oluruz.

Bu işlemlerimizi de yaptıktan sonra bisiklet figürümüzün gövde kısmına tüm parçaları ve en sona direksiyonu bırakacak vaziyette yerleştirerek birleştirmeyi bitirmiş oluyoruz.

Bisikletimizin zor olan bölümünden biri ise arkasına eklenen sepet bölümüdür. İsterseniz sade bisiklet görüntüsü verebilir ya da şişe kapağını sepet yaparak kullanabilirsiniz.

Yapımı çok basit olan süs çalışmasını evinizde yaparak turistlik bölgelerde satabilir ya da Tv ünitesin de süs eşyası ve vitrinlerinizde kullanarak evinizde farklı tarzlar yaratabilirsiniz.

Telden Yapılan Bisiklet örnekleri

 

Bu yazı 447 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
yeğen sözleri-kızlara iltifatlar-kızlara güzel iltifatlar-priv hesap isimleri-civciv isimleri