Tığ İşi Bayan Bere Modelleri

Paylaş
 

Kış ayı geldiğin de, olmazsa olmaz aksesuar atkı berelerdir. Özelik ile bereler. Bazen soğuktan koruması için bazen de görüntü için bayanlar bere çok kullanmaktalar.

Her kıyafete uygun renkte ve model de bir bere almak ekonomik açıdan çok masraflıdır.

Ama kişiler kendi örerek bir çok renkte ve model de bere örerek ekonomik fiyatlara bere sahibi olabilir ve bunun yanında el emeği güzel bir aksesuar sahibi olunmaktadır. Şiş kullanmak yerine tığ kullanarak zarif ve şık bir bere yapmak oldukça kolaydır.

Çiçekli Tığ İşi Bere Yapımı

Çiçekli tığ işi bere yapmak için ilk önce ip ile tığı ayarlayın. 9 zincir çekerek bir halka oluşturun. İkili tırabzan ile devam edin.

Yaptığınız halkanın içinin 29 tane ikili trabzan ile doldurun. Burada ki tırabzan sayısı çoğaltılarak bere büyültülebilir.

Kime göre yapıyorsanız sayıyı ona göre ayarlayın. Aralara bir zincir çekerek üst sırayı tırabzan ile devam edin .İkili tırabzan yapıp araya çekilen zincirin arasına da iki tane tırabzan yapın.

Tığın üzerini bir kez dolayın, bir önceki tırabzanın arasından geçirin. İki seferde değil bir sefer de uzatarak ilmeği çıkartın.

Üçüncü tırabzanı geride tırabzanın arasından geçirin. Daha sonra üç ilmeği uzatarak, hepsini tek seferde çıkartın. Daha sonra bir zincir çekerek kilitleyin.

Bu şekilde pofidik bir görüntü elde etmiş oluyorsunuz. Arttırma ya da eksiltme yapmadan örmeye devam edin. İstenilen boya geldiği zaman ucuna sık iğne yapın.

Sık iğne tırabzanın tersine yapılacak, mil üstü olmayacak, tığı ipe dolamadan, sıralara batarak yapacaksınız. Bere bittikten sonra arzuya göre motifler yaparak süsleyebilirsiniz.

Tığ İşinden yapılan el emeği güzel bere örnekleri

 

 

Bu yazı 52 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
at isimleri -damar sözler -İstanbul Evden Eve Nakliyat -sevgiliye ağır sözler