Hindistan Gezi Rehberi

Udaipur’da Nereleri Gezip Görmek Gerekir

Udaipur’da Nereleri Gezip Görmek Gerekir? 

Doğu’nun Venedik’i olarak bilinen Udaipur; aynı zamanda ülkenin göller şehri olarak anılmaktadır. Şehir Sarayı’nın varlığına ek olarak şehrin kesinlikle çok romantik bir yapısı bulunmaktadır. Nehirde yapılan tekne turları sayesinde Udaipur’a hayran kalmamak elde değil! 

Şehir Sarayı 

Kuleleri, kubbeleri ve balkonlarıyla beraber eşsiz güzellikte bir yerdir. İki kapılı ve kemerli bir yoldan bu saraya girmek mümkündür. Bunun yanı sıra, isteyenler sesli rehber isteyenler de kişisel rehberli tur ile bu sarayı gezebilirler. 

Nehir Sarayı 

Sinemaseverler burayı James Bond’un Octopussy filminden hatırlayacaklardır. Geçmişte yazlık saray olarak inşa edilse de günümüzde lüks bir otel olarak işletilmektedir. Eşsiz manzarasından dolayı otelin fiyatının da bir hayli yüksek olduğunu söylemek gerekir. 

Mansoon Sarayı

Harika bir şehir manzarasına sahiptir. Geçmişte astronomi merkezi olarak tasarlanan bu saray; günümüzde av köşkü olarak kullanılmaktadır. Gün batımını seyretmek adına tercih edilebilecek bir yerdir. 

Jagdish Tapınağı 

Şehrin kutsal tapınağı olmasından dolayı ayrı bir öneme sahiptir. Hinduizm hakkında bir şeyler öğrenmek isteyenler ziyaret edebilirler.