Yoğurt Suyunun Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Paylaş
 

Yoğurt yaptığımızı zaman üzerinde biriken yeşil-sarı su bizi rahatsız eder. Bu birikmiş suyu atmaya kalkışır ve ne denli mucizeler barındırdığını bilmezdik.

Son dönemlerde yapılan araştırmalar yoğurt suyunun vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin olduğunu gösterdi. Envai çeşit faydalarından bir kısmını sizler için derledik.

Yoğurt suyu nelere iyi gelir?

1.İçinde bulunan riboflamin yani B2 vitamini sayesinde büyüme geriliğini engeller. Çocukların beyin ve beden sağlığı için çok değerlidir.

2. Anti kanserojen etkisiyle kanser hücrelerinin oluşumunu önler.

3. İstenmeyen tüyler için oldukça doğal bir çözümdür.

4. Kalorisi düşük ancak vitamin açısından yüksek olan yoğurt suyu zayıflamak isteyenler için de yardımcıdır. Tokluk hissi verir. İçinde bulunun kalsiyum, protein ve B vitamini diyet döneminde yağ yakmanızı kolaylaştırıyor.

5.Böbrek taşı ya da kumu problemi yaşayanlara yoğurt suyu tavsiye edilir. Şöyle ki içindeki bileşenler böbrek taşlarını eritmeye ve idrarla atılmasını sağlamaya yardımcı olur.

6. Yoğurt suyu alkalidir. Bu yüzden cilt lekeleri, sivilce ve kırışıklıklar için deneyebilirsiniz.1 aylık bir kullanımdan sonra cilt lekelerinin açıldığı görülür. Daha canlı ve parlak bir tene sahip olursunuz.

8. Kemik, saç gelişimini hızlandırır.

9. Guatr rahatsızlığının önlenmesinde etkindir.

10. Mide hazımsızlığına birebirdir.

11. Kolesterolü dengeler.

12. bağırsak tembelliği yaşayanlara yardımcıdır.

13. Şeker hastası olanlarda doğal bir iyileştiricidir.

14. Koltukaltı gibi kararan bölgelerinizi sabah akşam yoğurt suyuyla silip rengini açabilirsiniz.

Yoğurt Suyunun Zararları

1. Fazla tüketildiğinde ishal yapabilir.

Yoğurt Suyu Ne Şekilde Tüketilir?

Çorba, kek ya da yaptığınız ekmeklere ilave ederek tüketebilirsiniz. Ya da maden suyu ile yoğurt suyunu bir kaşık yoğurtla karıştırıp elde ettiğiniz ayranı tükettiğinizde tiroitlerinize iyi gelir.

İçine baharatlar atarak daha lezzetli yapıp tüketebilirsiniz. Kısacası su koyacağınız her tür yemekte değerlendirebilirsiniz.

Bu yazı 418 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Aronia Ultra Panax Set-sfs ne demek-Kızlara güzel sözler -Rus Takvimi-kuş isimleri-at isimleri -yeğen sözleri-
bahis siteleri